De kommande två veckorna kommer eleverna att gå på PRAO och förhoppningsvis kommer detta att bli en spännande och lärorik period. Om det under denna period skulle uppstå några problem eller om man skulle bli sjuk är det viktigt att man hör av sig till sin mentor, gärna via mail.

Nu på onsdag, den 18/4 kommer det att vara öppet hus på skolan mellan kl 16.30-19.00. Vårdnadshavare kommer att ha möjlighet att ta del av aktiviteter på skolan samt fika och äta middag i skolans matsal till självkostnadspris. Mer detaljerad information kring detta evenemang går även ut i ett separat mail.

Uppgifter vecka 18;

Måndag; Lediga

Tisdag; Lediga

Onsdag; Spanskaglosor – Tonys grupp. Franskauppgift – Svara på frågor om Edith Piaf.

Torsdag; Lämna in Prao-papper till Josefina.

Fredag; NO Prov – Christinas grupp. Redovisa Powerpoint – Magnus grupp.